Diyet Adana Kebap

15

Kebaplar, etler, Urfa Dürümler, Adana Kebaplar ve daha birçok et ve et yemeği hemen hemen her kişinin burnunda buram buram kokan ve toplumumuzun yapısı gereği herkesin beyninde açlık çanları çaldıran yemeklerdir. Günümüzde artan kilo alımları sayesinde de birçok insan diyet yaparak Adana Kebap yemekten kaçınır hale geldiler. Oysa Adana Kebap da diyet yemek tarifleri arasında yer alıyor.

Diyet Adana

Diyet Adana

Diyette Adana Kebap yemek kilo aldırmaz. Evet, doğru duydunuz; diyetlerinizde adana kebap yemek asla ve asla sizlere kilo aldırmaz ve diyetinizi bozmanıza sebep olmaz. Diyetisyenler Adana kebabın değil; yanındaki malzemelerin kilo aldırdığını ya da diyeti bozduğunu dile getiriyor. Bu sebeple de aşağıdaki noktalara dikkat ettiğiniz takdirde Adana Kebabı rahatlıkla ve kilo almadan yiyebilirsiniz.

 .  Aperatifleri yerken gelen lavaş veya pidenizi yarıya bölün, ½ sini önden gelen salata ve peynir ile diğer yarısını ise etiniz ile beraber tüketin.
·         Adana kebap yemeden önce mezelerinizi kendiniz seçiniz. Patlıcan közlemesi gibi sebzelerden oluşan mezeler tercih ettiğinizde Adana Kebap size kilo aldırmaz.
·         Adana Kebap ve mezelerinizi sipariş ettikten sonra salatanızı sipariş edin. Salatınızın rengi yeşil olmalı. Kırmızı ya da bordo değil 🙂
·         Adana Kebap yanında ekmek ya da getirirler. Bu ekmek ve pidelere kesinlikle yağ sürmeyin.
·        Adana Kebap da sizden et seçimi yapmanız istenir. Az yağlı ve sebzeli etlerden tercih edin.
·        Adana Kebap yanında sizler genelde Kola, gazoz ya da fanta gibi asitli ve şekerli içecekler istersiniz Bu yanlış. Soda ya da su sizin için yararlı olacaktır.
·        Adana Kebap bitti sıra geldi tatlıya. Tatlı yemeğin hemen sonrasında gelmişse tatlınızın tamamını değil; yarısını tüketin.
·         Adana Kebap yanında pide tüketmek istemiyorsanız; yarım lahmacun yiyebilirsiniz.
·         Adana Kebap yemeğe gittiğinizde çok açsanız yemeğe Adana Kebap yerine ılık bir kase çorbayla start verin.
·       Adana Kebap yanında lavaş ya da lahmacun yemezseniz ek olarak bulgur pilavı tüketebilirsiniz.