Diyetlerde Kullanılan Diyet Atıştırmalıkları

2

Diyetlerde Kullanılan Atıştırmalıklar Nelerdir?, Diyet Atıştırmalıkları Nasıl Hazırlanır?, Meyve Salataları Diyet Atıştırması Mıdır?, Diyet Yemek Tarifleri ve daha fazlası yazımızda yer alıyor.

                                                                               

Diyet Atıştırmalıkları ve Tarifleri

Diyet Atıştırmalıkları ve Tarifleri

Diyetlerde öğün sayısı genellikle 3 ve üzerinde olmaktadır. Bu yüzden de mideyi öğüne hazırlamak amaçlı olarak diyet yemeklerinden önce diyet atıştırmalıklar kullanılmaktadır. Diyet atıştırmalıklar kalorisi diğer atıştırmalıklara oranla daha düşük olan ve kilo almadan mideyi öğüne hazırlayan yiyeceklerdir.
En fazla kullanılan diyet atıştırmalıklarına  baktığımız zaman aşağıdaki diyet listesiyle karşılaşıyoruz.

Diyet atıştırmalıklarından ilki; meyve salatalarıdır.

 Diyet Meyve Salatası

     Diyet Meyve    Salatası

Meyve salataları mideyi rahatlatmanın yanı sıra vücudun gerek duyuğu şeker ihtiyacını yani; glikoz ihtiyacını karşılayarak kalorili çikolatalara yönelimi azaltır. Meyve salataları, sebze salataları şeklinde de olabileceği gibi karışık da olabilir.

Yoğurt yemek de bir diyet atıştırmasını tüketmek anlamına gelir.

Diyet Yoğurt Tarifi

Diyet YoğurtTarifi

Diyet yoğurtlar ya da az ağlı yoğurtlar öğün aralarında tüketilebilecek diyet atıştırması olabilir. 3 ile 4 yemek kaşığı arasında yoğurdu bir kaseye boşalttıktan sonra içine 1 küçük dilim ekmek ufalayın ve sevdiğiniz baharatları bu karışma ekleyerek bir kaşık yardımıyla birbirine yedirin. Böylece hem tokluk hissi kazanır hem de tansiyonunuzu dengelersiniz.

Son olarak fırında ekmek de diyet atıştırmalıkları arasına girmektedir.

Diyet Ekmek  Kızartması

Diyet Ekmek Kızartması

Fırında ekmek atıştırması için kepekli ekmek kullanmalısınız. 1 dilim kepekli ekmeği 4 parçaya ayırın ve üzerlerine kaşar koyun. Ardından bu ekmekleri önceden ısınmış fırına yağ sürmeden atın ve kızartın.

Bahsedilen diyet atıştırmalıkları sizin daha tok olmanızı sağlayarak kilo almanızı engelleyecektir. Bunun en temel sebebi de diyet atıştırmalıklarının kalori değerlerinin az olmasıdır.