Home Tarifler Pasta ve Kekler Nutellalı Kolay Cupcake Tarifi

Nutellalı Kolay Cupcake Tarifi

Atıştırmalık kolay cupcake tarifi evrenn.com farkıyla burada. En kolay yapılabilen az malzemeli bir cupcake tarifi arıyorsanız. Bu tarife bayılacaksınız. Çünkü gereken malzeme üç adet topu topu. Nutellalı cupcake tarifimiz hem kolay hem de lezzetli bir akşam keyfi arayanlar için birebir. Nutellalı cupcake yapılışını seveceğinizi umuyoruz.

Nutellalı Cupcake Tarifi Malzemeleri

  • 4 yemek kaşığı kadar dolu dolu un gerekli
  • 1 çay kaşığı kadar kabartma tozu, bir çimdik tuz
  • 3 yemek kaşığı kadar nutellal kullanıyoruz
  • 1 tane yumurta gerekli
  • Üzeri için ise tabiki nutella, istediğiniz kadar
  • Sprinkles veya değişik süs şekerleri (isteğe bağlı)

Nutellalı Cupcake Nasıl Yapılır

Nutellalı cup-cake  için ilk olarak fırınımızı 180 dereceye getirelim önceden ısınsın. Unu kabartma tozunu ve tuzu bir kapta karıştıralım kenarda beklesin.

Şimdi öncelikle bir dolu kaşık nutellayı bir karıştırma kabına alalım. Kabımız fazla büyük olmasın .

Üzerine bir adet yumurtayı kıralım. Çırpma teli ile güzelce çırpalım bu ikisini. Sonra üzerine un ekleyelim. Hepsini bir kaşıkla güzelce karıştıralım.

Nutella, yumurta, un kıvamı tutturulana kadar karıştırılır

Kağıt cupcake kalıplarını hazır edelim. Çok az yağla isterseniz cupcake kalıplarını (kağıtlarını) yağlayınız. (bu işlem için bir miktar tereyağını fırça ile kalıplara sürebilirsiniz, çok kolay)

Sonra bir tatlı kaşığı dolusu cupcake karışımından alıp cupcake kalıplarına paylaştıralım. Kapak resminde görüldüğü gibi yani.

Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 10 dk. kadar kontrollü olarak pişirelim. Fırından çıkan nutellalı cupcake tarifini soğuması için tezgaha alalım.

Bir sıkma torbası kullanarak, nutellalınızı soğuyan cupcake tarifleri üzerine keyfinize göre sıkınız. Nutellalı cupcake üzerini de sprinkles ile süsleyin.

Nutellalı-cup-cake yapılışı bu kadar. Tarifimizin bol bol keyfini çıkarın.

Nutellalı cupcake tarifinden  başka sitemizde çok sayıda nutellalı tarifler bulunmakta.

Not: Mümkün olduğunca küçük cupcake kalıplarını kullanarak az miktarda küçük cupcakeler yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çok yakışıyor çünkü.

Exit mobile version