Popüler Diyet Adları

5

2014 yılına damgasını vurarak kilo vermeyi diyet yaparak gerçekleştirmek isteyen kişilerin en fazla arama yaptığı diyet çeşitlerini ve diyet adlarını sizler için sıraladık.
Popüler olan diyet adlarından ilki; Dukan Diyeti olmaktadır. Dukan Diyetı adını Dr. Pierre Dukan’dan almaktadır. “Aç kalmadan zayıfla” sloganıyla Atkins Diyetiyle rakip olan Dukan diyeti diyet adlarında popüler listesinde bulunuyor.

Diyet Adları

Diyet Adları

2014 Diyet Adlarında Elma Diyeti 2. sırayı alıyor. Elma diyeti elma yiyerek zayıflamayı esas alan ve adını Tammi Flynn’da alan bir diyet çeşididir. Elma diyeti hakkında daha fazla bilgi edinmek için Tammi Flynn’ın Elma Diyeti Nasıl Yapılır? isimli diyet kitabını satın alabilirsiniz.
Karatay Diyeti’ne bakacak olursak popüler diyet adlarında 3. sırayı göğüslüyor. Kibrit kutusu, az, bir çay kaşığının ucu gibi stresli tamlamalardan uzaklaştıran ve Canan Karatayla özdeşleşen diyettir.
İsveç Diyeti de popüler diyet adlarında 4. sırada bulunuyor. Asıl adı Rigshospitalet olan İsveç Diyeti 13 gün sürüyor ve metabolizmadaki değişikliğin sonucu kilo vermeyi amaçlıyor.
Lahana Diyeti popüler 5. diyet adı. Lahana çorbasıyla zayıflatan bu diyet “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” söyleşini yok sayarak hızlı kilo verimini destekliyor.
Protein Diyeti de son olarak aranan popüler diyet adları arasında yer alıyor. Protein Diyetinde düzenli ve değişik protein beslenmesi sonucu zayıflamayı vaad ediyor.